Jdi na obsah Jdi na menu
 


NAŠE CESTA K EVROPSKÉMU VÍTĚZI

Obrazek

Hrdina tohoto vyprávění
Imonty z Hauserova království


 Již spoustu let se zabýváme chovem apricot pudlů. V době, ze které je toto povídání jsme se toulali to výstavách s naším benjamínkem - Imontym z Hauserova království. Jednoho dne se nám do rukou dostala přihláška na Euro Dog Show v Tullnu, řekli jsme si , že střeďáků bude na výstavě až až, že budeme doma. Jenže znáte to, člověk míní..... Při jedné "psí párty" se dohodlo, že pojedeme do Tullnu celá parta. Nakonec jsme samozřejmě jeli sami.


Dobrodružství začalo již v předvěčer výstavy. Jak známo, " Tulln" a mistrovství světa v hokeji bylo ve stejný čas. Dorazili jsme na stříhání z daleké Zruče nad Sázavou do Prahy a ti zatracení pražáci oslavovali tak mohutně vítězství, že v Dolních Měcholupech vypnuli el.proud. Po hodinovém čekání jsme jeli domů neostříhaní a celá akce se přesunula na ráno. Začaly pracovat nervy...... Ráno se resty opravily a v plné kráse jsme vyrazili do Rakous. Jenže ouha- hraniční přechod! Po metrech jsme se sunuli k celníkům, hodiny se hnaly jako dostihový kůň a had sestavený z čekajících aut byl nekonečný. S hrůzou jsem očima brzdila hodinovou ručičku. Nálada v autě klesala k bodu mrazu. Jen celníkům to bylo úplně fuk! Hranice jsme k naší velké hrůze přejeli až v 9:50h. Ještě, že Tulln je za humny. Dorazili jsme na výstaviště a s malým srdíčkem se přihnali ke kruhu, kde se posuzovali apricot a stříbrní střeďáci. Náš Monty byl ve třídě šampionů sám. U stříbrňáků konkurence hvězdných jmen v podobě baronky Pilz. Posuzoval pan Tricola Aréni z Itálie. Když jsem viděla eleganci psů paní Pilz, byla jsem spokojená s větou paní Krajtlové, že CACA nás snad nemine. Jenže Monty měl den! Nastoupil do kruhu, rozhlédl se a zjistil, že se mu tam náramně líbí. Pan Aréni byl očarován. Monty nakonec obdržel titul CACA, CACIB i BOB.


Tak jsme měli Evropského vítěze. Paní baronka Pilz je noblesa nejen krví, ale i svým noblesním chováním. S grácií sobě vlastní mi pogratulovala, pochválila Montyho a zmizela. " Dáma každým coulem"

Náš hrdina interchampion Imonty z Hauserova království, bohužel tragicky zahynul.

Připomeňme si na následujících řádcích alespoň jeho hvězdnou kariéru:


Interchampion Imonty z Hauserova království, nar. 15.9. 1995


Otec: Golden Ben Flodur X Matka: Barbie z Hauserova království


Držitel těchto titulů:


Nejkrásnější pes tříd dorostu, 3x CAJC, Mladý champion ČR, Mladý champion KCHP, nejlepšípes tříd mladých, 3x Primus Junior, Optimus Junior, 12xCAC, 8x CACIB, 3x CWC, 2x CACA, 8x BOB, Klubový vítěz, klubový champion KCHP, Klubový champion KPaCHP, Klubový champion PK, Vítěz České republiky, Národní vítěz, 4x BIS, Vítěz Welsu, Evropský vítěz, Champion ČR, Champion Slovenska, Champion Polska, Interchampion.

Chovatel a majitel: A. a M. Hauserovi, Vlašimská 912, Zruč nad Sázavou

Obrazek